To jsme si zase krásně vyvětrali krovky! V neděli 13.1.08 jsme si dali sraz ve 13 hodin na letišti v Telči. Původně to vyprovokoval Honza, ale místo jsem zase vybral já, protože to pro všechny vychází přibližně stejně daleko. Jenže pak jsem obvolával motoráře a divil se. Milanové prvně spali a pak střízlivěli po zábavě, František i Tomáš na tom nebyli dobře se zdravím a Zbyněk nemohl. Takže dorazil Radek, Jirka, já se Zdenou, přijel se podívat a pomáhat Miloš (s novou károu), no a JaHovi dorazili jako většinou se zpožděním.
Foukalo jen mírně a starty byly bezproblémové. Prvně jsem si polétal nad Telčí sám, ty velké plochy okolo náměstí jsou zamrzlé rybníky, ale na přistávání by to asi nebylo. Bylo nad nulou a bruslaři nikde.
Když odstartoval Radek a Jirka, tak se ke mě přidali. Miloš na fotce vypadá, jako kdyby si chtěl taky polétat, ale nabídku na zapůjčení výbavy odmítal.
v
Pak jsme se vrátili pro Honzu a než odstartoval, udělali jsme si pár nízkých průletů pro fotografky.
Jak odstartoval Honza, tak jsme se vydali na Mrákotín. Doletěli jsme až nad místní sjezdovku, zamávali lyžařům a letěli zpět. Chtěl jsem taky se všemi vyzkoušet ouško na ouško, ale byli měkký. Jirka ani na přiblížení, Radek na kousek a Honza, když byl těsně, tak raději uhnul.
Pak ještě pár nízkých průletů nad letištěm.
Radek si ještě půjčil Honzův padáček na vyzkoušení a asi mu vyhovoval, protože po přistání ho ani vracet nechtěl. Abych nezapomněl, když létal, chtěl jsem ho vyfotit proti zapadajícímu sluníčku, občas jsem přebíhal a naváděl ho rukou, kam má letět. Chvíli to nemohl pochopit, ale v tu chvíli se na můj účet všichni výborně bavili.
Pěkné to bylo!
http://www.pgv.cz/