Od soboty, díky šicímu umění kamaráda Zbyňka, mám hotový kontejner na záložák na krosnu

Zbyněk

V neděli 14. září 2007 jsme se rozhodli trochu provětrat krosny. Sraz byl ve čtyři odpoledne nedaleko Budíškovic.

statovačka

Po namontování kontejneru se záložním padákem se moje krosna opět rozhodla nenastartovat. Až po výměně svíčky si dala říct. Podle předběžného plánu jsme měli provést inspekční cestu u našeho kamaráda Franty ve Volfířově. Počasí bylo opravdu nádherné, slunečné. Na trávě byla vidět spousta lesknoucích se pavučin babího léta. Start se mi kupodivu povedl napoprvé a ve vzduchu jsem očekával Zbyňka.

Po jeho několika nepovedených startech jsem se rozhodl vyrazit přes pohoří Bába k Dačicícm. Poprvé jsem měl nahoře vario a tak jsem měl výšku a stoupání pod kontrolou. Při necelém plném plynu jsem měl stoupání 2,5m/s. Nastoupal jsem 500 metrů nad startem a přeletěl Bábu. Lesy byly krásně podzimně zbarvené a všude kolem poletovalo babí léto. Pak jsem si všiml, že Zbyněk už odstartoval a že zmateně krouží dokola. Došlo mi, že mě proti slunci vůbec nevidí. Nakonec si vzpomněl na plán letu a vydal se mým směrem. Já na něj čekal a kroužil nad Bílkovem.

Bílkov Hříšice
podzimní krajina Zbyněk

Díval jsem se, zda neuvidím ParaMacka, který má nás "větráky" rád, ale asi ještě vlekal u Jakubova. Dále naše společná trasa se Zbyňkem vedla k Dačicím. Ty už nebyly tak osvětlené, jak je viděl ze vzduchu před dvěma hodinami Vlasta.

lom Dačice Dačice
Dačice Dačice

 Pak jsme letěli podél pásu rybníků ke Kostelnímu Vydří.

rybníky nad Dačicemi Kostelní Vydří
krajina krajina

Nakonec jsme po prozkoumání okolí Volfířova a několika nízkých průletech přistáli na pěkné loučce za vsí.

Frantův barák Volfířov Volfířov - kravín
Volfířov samota u Volfířova

  šťastné přistání

cesta domů

Myslím, že podzim je na Vysočině opravdu krásný.

Franta