Tak už nám to začalo! Avizovaná Velká padáčkářská letecká show 11.3.07 se opravdu vydařila.

Ale začnu od začátku. Už ráno, jak jsem viděl počasí,  se mi zvyšovala dechová a tepová frekvence. Nejprve jsem po ránu vytáhl krosnu a dojel na startoviště na západní vítr (podle předpovědi). Foukalo od východu. Přejel jsem na druhou startovačku, vše nachystal, asi 50x tahal za šňůru startování, až jsem ji utrhnul. Na louce jsem rozebral krosnu, vyměnil šňůru, ale začalo mi foukat do zad. Vše jsem sbalil, vrátil se na první startovačku, po desáté hodině konečně nahodil motor a už za silného protivětru odstartoval. Místama to proti větru letělo 10 a do toho slušné termické bubliny. Nepatří se na to lítání vyprdnout?

   

 

Přistál jsem si rovnou na Pěčíně, kde se už scházeli první závisláci a postupně  přibývali další. Naštěstí fungovaly tři odvijáky a po poledni na obloze přibývalo padáčků, které se udržely v termice.

   

První odletěl Edler, pak postupně asi Olda, Pavel, já, Franta, Radek, Brába a já nevím kdo další. Prvně jsme se vozili v bezoblačné termice nad Hříšicí, létali kolem sebe a řádně si to užívali, no a pak postupně přelétávali Bábu a různě se vydávali na letošní první přelety.

   

Já jsem si za Bábou chtěl vyfotit Daňhelovy sluneční kolektory, ale tam to se mnou začalo pěkně šít a hlavně stoupat. Že by měly vliv na termiku? Nad komínama Temelínský elektrárny to prý taky funguje.

  

Po cestě dál to moc neklesalo a kousek od Jemnice byl pěkný a klidný stoupáček, kus dál další, ale u Třebelovic to šlo slušně dolů. Už z dáli byl vidět na kopci velký kostel a před ním z roviny zalesněná stráň. Říkal jsem si, že tam by to mohlo být. Jak jsem doletěl blíž, kostel mě tak zaujal, že jsem jen fotil a moc se nevěnoval řízení. Pak najednou hups, 3m nahoru, ale než jsem skoval foťák a začal pořádně točit, bylo pozdě. Možná bych se býval zvedl, možná ne. Takhle jsem přistál po 20 kilometrech na poli za kostelem  u Velkého Újezda. Ale pěkné to bylo!

    

  

Po cestě zpět jsme zajeli pro Brábu (uletěl 24 km) a pro Radka (v Chotěbudicích). Dnes by se na svoz hodil spíš autobus. Myslím, že Pavel a Franta skončili u Daňhela – slíbil flašku každému, kdo u něho přistane. Chlapi jedny prodejný!

 

Ale asi největší překvapení dne nás teprve čekalo. Po návratu na Pěčín už o létání nebyl takový zájem, Jana trénovala svého Mazlika, občas se někdo nechal cuknout, ale když po půl čtvrté odstartoval Honza JaHo, normálka si točil a točil a točil. Vydržel tam přes hodinu!!!! A to je teprve 11.března. Jestli to takhle půjde dál …………

    

  

  


Přelety v poháru - http://www.xcontest.org/cesko/prelety/

Vlasta
http://www.pgv.cz/